ROCKER
SUMMER 2IN1 BOUNCER ROCKER PINK AMZ
10130-000
ROCKER
10130-000
| User Age Group | Infant |
|---|---|
| User Age Range | 0 - 6 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 10130 |
|---|---|
| Version Number | 10130-000 |
| Material | 10130-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | ROSA |
| Material Summary | 56% Metal, 25.5% Plástico, 17% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 19.29" (H) x 15.75" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 40.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.0 in (H) x 15.35 in (W) x 29.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.7 cm (H) x 39.0 cm (W) x 75.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.522 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.51 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |