POTTY
ING MY SIZE POTTY PRO WHITE
11124-000
POTTY
11124-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 11124 |
|---|---|
| Version Number | 11124-000 |
| Material | 11124-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| Color | BRANCO |
| Material Summary | 98.7% Plástico, 0.5% Metal, 0.8% Electronic Parts |
| Assembled Dimensions (in) | 11.81" (H) x 10.51" (W) x 15.55" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 26.7 cm (W) x 39.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.2 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 2 AAA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |