SWING-FULLSIZE
ING SIMPLECOMFORT SWING N ROCKER_RAYLAN
11791-000-01Q-01-R
SWING-FULLSIZE
11791-000-01Q-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 meses |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 11791 |
|---|---|
| Version Number | 11791-000 |
| Material | 11791-000-01Q-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| EAN | 0074451117914 |
| Item UPC | 074451117914 |
| Color | MULTICOR |
| Fashion | RAYLAN |
| Platform | SimpleComfort 2-in-1 |
| Material Summary | 64% Metal, 29% Plástico, 7% Tecido |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 36.22" (H) x 29.53" (W) x 34.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 75.01 cm (W) x 87.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 18.568 |
| Weight of Product Alone (kg) | 8.44 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 32.28" (H) x 23.23" (W) x 7.28" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 82.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 18.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.160769 |
| Case Pack Cube (m) | 0.09 |
| Case Pack Weight (lb) | 22.352 |
| Case Pack Weight (kg) | 10.16 |
| Case Pack Dimensions (in) | 32.28" (H) x 23.23" (W) x 7.28" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 82.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 18.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) |
|
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|