TEETHER
BE STACK N TEETHE MULTITEXTURED TEETHERS
12356-000-000-06-R
TEETHER
12356-000-000-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12356 |
|---|---|
| Version Number | 12356-000 |
| Material | 12356-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | TEETHER |
| EAN | 0074451123564 |
| Item UPC | 074451123564 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 100% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 4.0" (H) x 3.6" (W) x 3.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 9.14 cm (W) x 9.14 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.374 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.17 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 5.7" (H) x 3.8" (W) x 3.8" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 14.48 cm (H) x 9.65 cm (W) x 9.65 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.323058 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Weight (lb) | 3.19 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.45 |
| Case Pack Dimensions (in) | 5.7" (H) x 8.3" (W) x 11.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 14.48 cm (H) x 21.08 cm (W) x 29.97 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|