BABY BOX TOY
BE HAPE CALS MELODIES TODDLER TOY
12577-000-01C-06-R
BABY BOX TOY
12577-000-01C-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12577 |
|---|---|
| Version Number | 12577-000 |
| Material | 12577-000-01C-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451125773 |
| Item UPC | 074451125773 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 60% Plástico, 30% Madeira, 10% Metal |
| Assembled Dimensions (in) | 6.7" (H) x 10.5" (W) x 6.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.02 cm (H) x 26.67 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.166 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.53 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.07" (H) x 11.61" (W) x 7.32" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.5 cm (H) x 29.5 cm (W) x 18.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.836871 |
| Case Pack Cube (m) | 0.052 |
| Case Pack Cube (cm) | 52014.4 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.496 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.68 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.42" (H) x 11.97" (W) x 23.23" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 29.0 cm (H) x 30.4 cm (W) x 59.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|