PLAY GYM
BS ACTIVITY GYM_HUG N CUDDLE
12590-000-000-01-E
PLAY GYM
12590-000-000-01-E
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12590 |
|---|---|
| Version Number | 12590-000 |
| Material | 12590-000-000-01-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451125902 |
| Item UPC | 074451125902 |
| Color | VERDE |
| Material Summary | 75% Tecido, 20% Plástico, 5% Metal |
| Fill Material Summary | 90% Preenchimento de poliéster, 9% Espuma, 1% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 21.3" (H) x 27.6" (W) x 36.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.1 cm (H) x 70.1 cm (W) x 91.95 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.8 in (H) x 23.2 in (W) x 19.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 7.11 cm (H) x 58.93 cm (W) x 50.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.034 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.47 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 2.5" (H) x 15.3" (W) x 22.2" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 6.35 cm (H) x 38.86 cm (W) x 56.39 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.491398 |
| Case Pack Cube (m) | 0.014 |
| Case Pack Cube (cm) | 13914.853 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.442 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.11 |
| Case Pack Dimensions (in) | 2.5" (H) x 15.3" (W) x 22.2" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 6.35 cm (H) x 38.86 cm (W) x 56.39 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 2 AA Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|