ROCKER
ING KEEP INMOTION AUTOMATIC ROCKER
12881-000
ROCKER
12881-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 meses |
| Style Number | 12881 |
|---|---|
| Version Number | 12881-000 |
| Material | 12881-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | CINZA |
| Material Summary | 58% Metal, 28% Plástico, 14% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 21.26" (H) x 16.54" (W) x 29.92" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 76.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 6.3 in (H) x 16.54 in (W) x 28.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 16.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 73.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.248 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.84 |
| Power Source(s) | A/C |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 2 AAA Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |