ROCKER
ING KEEP COZY 3IN1 ROCKER_BURST
12909-000
ROCKER
12909-000
| Gender | Fêmea |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 12909 |
|---|---|
| Version Number | 12909-000 |
| Material | 12909-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | ROSA |
| Platform | 3-in-1 Cozy Seat |
| Material Summary | 54% Plástico, 27% Metal, 19% Poliéster |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 24.41" (H) x 19.49" (W) x 26.38" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 62.0 cm (H) x 49.5 cm (W) x 67.01 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.644 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.020 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |