ROCKER
BS ITTR_WILD VIBES
13031-000-000-03-R
ROCKER
13031-000-000-03-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 13031 |
|---|---|
| Version Number | 13031-000 |
| Material | 13031-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451130319 |
| Item UPC | 074451130319 |
| Color | MULTICOR |
| Platform | Infant to Toddler Rocker |
| Material Summary | 63% Metal, 26% Plástico, 11% Tecido |
| Fill Material Summary | 100% Poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 23.62" (H) x 19.29" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.99 cm (H) x 49.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.962 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.71 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.86" (H) x 23.78" (W) x 3.94" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 35.2 cm (H) x 60.4 cm (W) x 10.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.66575 |
| Case Pack Cube (m) | 0.075 |
| Case Pack Weight (lb) | 22.66 |
| Case Pack Weight (kg) | 10.3 |
| Case Pack Dimensions (in) | 25.0" (H) x 12.48" (W) x 14.76" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 63.5 cm (H) x 31.7 cm (W) x 37.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|