BABY PLUSH PEG
BS TUG TUNES OTG PLUSH PEG_GIRAFFE
13086-000-00B-06-R
BABY PLUSH PEG
13086-000-00B-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 13086 |
|---|---|
| Version Number | 13086-000 |
| Material | 13086-000-00B-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451130869 |
| Item UPC | 074451130869 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 60% Tecido, 30% Plástico, 10% Metal |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 14.09" (H) x 1.89" (W) x 5.59" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 35.8 cm (H) x 4.8 cm (W) x 14.2 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.198 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.09 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 14.09" (H) x 5.59" (W) x 1.89" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 35.8 cm (H) x 14.2 cm (W) x 4.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.324735 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.097 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.953 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.01" (H) x 7.09" (W) x 11.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.8 cm (H) x 18.0 cm (W) x 28.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 LR44 Alcalino Baterias Necessárias (Incluído) |
| Battery 1 Brand | New Leader |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 158 |
| Battery 1 Code | LR44 |
| Battery 1 Included | Incluído |
| Battery 1 Life | 3.9 |
| Battery 1 Manufacturer | New Leader Battery Industry LTD. |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | No |
| Battery 1 Size | LR44 |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 2.0 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|