SWING-FULLSIZE
ING INLIGHTEN SWING_KITT
13098-000-01Q-01-R
SWING-FULLSIZE
13098-000-01Q-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 meses |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 13098 |
|---|---|
| Version Number | 13098-000 |
| Material | 13098-000-01Q-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| EAN | 0074451130982 |
| Item UPC | 074451130982 |
| Color | CINZA |
| Fashion | KITT |
| Platform | InLighten Swing |
| Material Summary | 57% Metal, 37% Plástico, 6% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 38.58" (H) x 35.83" (W) x 34.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 97.99 cm (H) x 91.01 cm (W) x 87.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 40.55 in (H) x 18.9 in (W) x 34.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 103.0 cm (H) x 48.01 cm (W) x 87.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 17.182 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.81 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 29.33" (H) x 18.31" (W) x 10.43" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 74.5 cm (H) x 46.51 cm (W) x 26.49 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.241453 |
| Case Pack Cube (m) | 0.092 |
| Case Pack Weight (lb) | 20.614 |
| Case Pack Weight (kg) | 9.37 |
| Case Pack Dimensions (in) | 29.33" (H) x 18.31" (W) x 10.43" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 74.5 cm (H) x 46.51 cm (W) x 26.49 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | USB |
|---|---|
| Batteries Required | Não requerido |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|