BABY BOX TOY
BE OE OPUS CRAWL N CHASE ACTIVITY TOY
16651-000-01P-01-E
BABY BOX TOY
16651-000-01P-01-E
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 3 - 60 meses |
| Style Number | 16651 |
|---|---|
| Version Number | 16651-000 |
| Material | 16651-000-01P-01-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451166516 |
| Item UPC | 074451166516 |
| Color | MULTICOR |
| Collection | Ocean Explorers |
| Material Summary | 80% Plástico, 18% Metal, 2% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 9.0" (H) x 9.4" (W) x 9.4" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 23.88 cm (W) x 23.88 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.562 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.71 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.0" (H) x 9.75" (W) x 9.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 24.77 cm (W) x 24.77 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.495317 |
| Case Pack Cube (m) | 0.014 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.002 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.91 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.0" (H) x 9.75" (W) x 9.75" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 24.77 cm (W) x 24.77 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 2400 |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 23.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|