PLAY GYM
BS WILD WIGGLES ACTIVITY GYM
16814-000-000-02-R
PLAY GYM
16814-000-000-02-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 12 meses |
| Style Number | 16814 |
|---|---|
| Version Number | 16814-000 |
| Material | 16814-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451168145 |
| Item UPC | 074451168145 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 80% Tecido, 20% Plástico |
| Fill Material Summary | 80% Preenchimento de poliéster, 20% Espuma de polietileno |
| Assembled Dimensions (in) | 18.0" (H) x 31.0" (W) x 31.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 45.72 cm (H) x 78.74 cm (W) x 78.74 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.0 in (H) x 20.0 in (W) x 14.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 7.62 cm (H) x 50.8 cm (W) x 35.6 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.606 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.73 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 14.2" (H) x 20.0" (W) x 3.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 36.07 cm (H) x 50.8 cm (W) x 7.87 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.180735 |
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.698 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.59 |
| Case Pack Dimensions (in) | 15.0" (H) x 6.7" (W) x 20.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 38.1 cm (H) x 17.02 cm (W) x 51.56 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 LR44 Alcalino Baterias Necessárias (Incluído) |
| Battery 1 Brand | New Leader |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 158 |
| Battery 1 Code | LR44 |
| Battery 1 Included | Incluído |
| Battery 1 Life | 3.9 |
| Battery 1 Manufacturer | New Leader Battery Industry LTD. |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | No |
| Battery 1 Size | LR44 |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 2.0 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|