BABY BOX TOY
BE DRUM AND LEARN DEAN
16830-000-000-04-R
BABY BOX TOY
16830-000-000-04-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 16830 |
|---|---|
| Version Number | 16830-000 |
| Material | 16830-000-000-04-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451168305 |
| Item UPC | 074451168305 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 90% Plástico, 9% Metal, 1% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 9.32" (H) x 5.0" (W) x 8.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 23.67 cm (H) x 12.7 cm (W) x 20.96 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.056 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.48 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.8" (H) x 9.1" (W) x 5.8" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 27.43 cm (H) x 23.12 cm (W) x 14.73 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.488145 |
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
| Case Pack Weight (lb) | 6.71 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.05 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.6" (H) x 11.73" (W) x 18.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 29.46 cm (H) x 29.8 cm (W) x 48.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Alcalino Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 2400 |
| Battery 1 Code | LR6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 23.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|