SWING-TRAVEL
ING SNG DECOR PORTABLE SWING_CHAMBRA
16925-000
SWING-TRAVEL
16925-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 meses |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 16925 |
|---|---|
| Version Number | 16925-000 |
| Material | 16925-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| Color | CHAMBRAY |
| Fashion | LUNA |
| Platform | Swing 'n Go |
| Material Summary | 60% Metal, 28% Plástico, 7% Tecido, 5% Madeira |
| Assembled Dimensions (in) | 23.0" (H) x 22.0" (W) x 23.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 58.42 cm (H) x 55.88 cm (W) x 59.69 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 27.99 in (H) x 9.02 in (W) x 23.2 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 71.1 cm (H) x 22.9 cm (W) x 59.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.04 |
| Power Source(s) | USB |
|---|---|
| Batteries Required | Não requerido |