FLOOR SEAT
ING PROP SPOT L2S FLOOR SEAT CASI
16930-000
FLOOR SEAT
16930-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 4 - 12 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 15 kg |
| Style Number | 16930 |
|---|---|
| Version Number | 16930-000 |
| Material | 16930-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| Color | MULTICOR |
| Fashion | CHAMBRAY STRIPES |
| Platform | Learn-to-Sit 3 Position Floor Seat |
| Material Summary | 75% Plástico, 18% Tecido, 7% Metal |
| Assembled Dimensions (in) | 17.52" (H) x 12.4" (W) x 22.05" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 44.5 cm (H) x 31.5 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 7.09 in (H) x 17.32 in (W) x 22.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 18.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 57.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.696 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.68 |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|