FLOOR SEAT
BS SUPER SEAT NEUTRAL
16979-000-000-02-R
FLOOR SEAT
16979-000-000-02-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 16979 |
|---|---|
| Version Number | 16979-000 |
| Material | 16979-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| EAN | 0074451169791 |
| Item UPC | 074451169791 |
| Color | MULTICOR |
| Fashion | PLAYFUL PARADISE |
| Material Summary | 90% Plástico, 10% Tecido |
| Frame Material Summary | 95% Plástico, 5% Espuma EVA (Etileno Vinil Acetato) |
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 22.44" (W) x 22.44" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 57.0 cm (W) x 57.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.202 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.91 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.93" (H) x 17.32" (W) x 9.06" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 43.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 23.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.361073 |
| Case Pack Cube (m) | 0.095 |
| Case Pack Weight (lb) | 15.18 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 17.72" (H) x 17.72" (W) x 18.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 45.0 cm (H) x 45.0 cm (W) x 47.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|