BOOSTERS & CTHC
ING SIMPLICITY SEAT GREY
16986-000-01P-03-R
BOOSTERS & CTHC
16986-000-01P-03-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 15 kg |
| Style Number | 16986 |
|---|---|
| Version Number | 16986-000 |
| Material | 16986-000-01P-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0074451169869 |
| Item UPC | 074451169869 |
| Color | CINZA |
| Platform | Ity Booster |
| Material Summary | 95% Plástico, 5% Poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 8.0" (H) x 15.0" (W) x 13.85" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.32 cm (H) x 38.1 cm (W) x 35.18 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.408 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.64 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.5" (H) x 15.16" (W) x 14.37" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.6 cm (H) x 38.5 cm (W) x 36.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.917736 |
| Case Pack Cube (m) | 0.054 |
| Case Pack Weight (lb) | 6.49 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.95 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.78" (H) x 15.16" (W) x 15.87" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 35.0 cm (H) x 38.5 cm (W) x 40.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 1.0 |
| Units Per Inner | 3.0 |
| Inner Description | 1 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|