GATES
SU THRUWAY 60XW SERIES HONEY OAK
17021-000-000-01-R
GATES
17021-000-000-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 meses |
| Style Number | 17021 |
|---|---|
| Version Number | 17021-000 |
| Material | 17021-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914170212 |
| Item UPC | 012914170212 |
| Color | ARDÓSIA |
| Material Summary | 65% Metal, 25% Madeira, 10% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 30.0" (H) x 1.5" (W) x 60.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 76.2 cm (H) x 3.8 cm (W) x 152.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 30.0 in (H) x 2.17 in (W) x 35.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 76.2 cm (H) x 5.5 cm (W) x 90.2 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 14.41 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.55 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 28.66" (H) x 29.8" (W) x 2.56" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 72.8 cm (H) x 75.7 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.265015 |
| Case Pack Cube (m) | 0.036 |
| Case Pack Weight (lb) | 17.644 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.02 |
| Case Pack Dimensions (in) | 28.66" (H) x 29.8" (W) x 2.56" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 72.8 cm (H) x 75.7 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|