SWADDLES
ING MUSLIN ORIGINAL SM 1PK GRANITE
17051-076-000-12-R
SWADDLES
17051-076-000-12-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 meses |
| User Weight Range (lb) | 7 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 6 kg |
| Style Number | 17051 |
|---|---|
| Version Number | 17051-076 |
| Material | 17051-076-000-12-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451999275 |
| Item UPC | 074451999275 |
| Color | GRANITO |
| Fashion | GRANITE |
| Platform | Muslin |
| Material Summary | 100% Algodão |
| Assembled Dimensions (in) | 21.0" (H) x 12.5" (W) x 0.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.34 cm (H) x 31.75 cm (W) x 0.64 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.282 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.128 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 1.77" (H) x 8.86" (W) x 5.55" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 4.5 cm (H) x 22.5 cm (W) x 14.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 12.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.778688 |
| Case Pack Cube (m) | 0.022 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.58 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.65" (H) x 11.81" (W) x 11.81" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 24.5 cm (H) x 30.0 cm (W) x 30.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 12 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|