BABY BOX TOY
BS CHAT AND CUDDLE GIRAFFE
17160-000-000-04-R
BABY BOX TOY
17160-000-000-04-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 17160 |
|---|---|
| Version Number | 17160-000 |
| Material | 17160-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451171602 |
| Item UPC | 074451171602 |
| Color | AMARELO |
| Material Summary | 49% Tecido, 32% Plástico, 19% Metal |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 9.03" (H) x 5.74" (W) x 7.08" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 22.93 cm (H) x 14.57 cm (W) x 17.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.909 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.413 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.81" (H) x 8.46" (W) x 5.51" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 21.5 cm (W) x 14.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.408949 |
| Case Pack Cube (m) | 0.04 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.94 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.7 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.2" (H) x 11.52" (W) x 17.32" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 31.0 cm (H) x 29.25 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|