HIGH CHAIR
ING FOLDING TRIO HIGH CHAIR PINK
17215-013-01D-01-R
HIGH CHAIR
17215-013-01D-01-R
| Gender | Fêmea |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 meses |
| Style Number | 17215 |
|---|---|
| Version Number | 17215-013 |
| Material | 17215-013-01D-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| EAN | 0074451998742 |
| Item UPC | 074451998742 |
| Color | ROSA |
| Material Summary | 68% Plástico, 25% Metal, 7% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 44.09" (H) x 22.44" (W) x 36.22" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 112.0 cm (H) x 57.0 cm (W) x 92.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 50.39 in (H) x 22.44 in (W) x 23.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 128.0 cm (H) x 57.0 cm (W) x 60.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.734 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.152 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 23.43" (H) x 17.32" (W) x 14.96" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 59.5 cm (H) x 44.0 cm (W) x 38.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.513244 |
| Case Pack Cube (m) | 0.099 |
| Case Pack Cube (cm) | 99484.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 18.92 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.6 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.43" (H) x 17.32" (W) x 14.96" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 59.5 cm (H) x 44.0 cm (W) x 38.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|