ACTIVITY CENTER
BS POP N JUMP ACTIVITY CTR FASHION OWL
17247-040
ACTIVITY CENTER
17247-040
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 meses |
| Style Number | 17247 |
|---|---|
| Version Number | 17247-040 |
| Material | 17247-040 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| Color | VERDE |
| Material Summary | 40% Metal, 35% Plástico, 25% Tecido |
| Fill Material Summary | 60% Poliéster, 40% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 40.16" (H) x 29.92" (W) x 33.07" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 102.0 cm (H) x 76.0 cm (W) x 84.0 cm (L) |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.09 in (H) x 7.6 in (W) x 7.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.9 cm (H) x 19.3 cm (W) x 19.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 8.36 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.8 |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|