ACTIVITY CENTER
BS POP N JUMP ACTIVITY CENTER CANDY
17248-010-01V-01-R
ACTIVITY CENTER
17248-010-01V-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 meses |
| Style Number | 17248 |
|---|---|
| Version Number | 17248-010 |
| Material | 17248-010-01V-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451172487 |
| Item UPC | 074451172487 |
| Color | VERMELHO |
| Material Summary | 40% Metal, 35% Plástico, 25% Tecido |
| Fill Material Summary | 80% Poliéster, 20% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 40.16" (H) x 29.92" (W) x 33.07" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 102.0 cm (H) x 76.0 cm (W) x 84.0 cm (L) |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.09 in (H) x 7.6 in (W) x 7.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.9 cm (H) x 19.3 cm (W) x 19.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 8.36 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.800 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 32.09" (H) x 7.87" (W) x 7.87" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 81.5 cm (H) x 20.0 cm (W) x 20.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.151258 |
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.56 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.8 |
| Case Pack Dimensions (in) | 32.09" (H) x 7.87" (W) x 7.87" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 81.5 cm (H) x 20.0 cm (W) x 20.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|