BASSINET
SM RIGHT HEIGHT ADJUSTABLE BASSINET SAND
17291-007-01C-01-R
BASSINET
17291-007-01C-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 5 meses |
| Style Number | 17291 |
|---|---|
| Version Number | 17291-007 |
| Material | 17291-007-01C-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | BASSINET & PLAY YARDS |
| SubCategory | BASSINET |
| EAN | 0074451998612 |
| Item UPC | 074451998612 |
| Color | AREIA |
| Material Summary | 65% Metal, 18% Plástico, 12% Tecido, 5% MDF |
| Assembled Dimensions (in) | 44.85" (H) x 28.5" (W) x 40.06" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 113.93 cm (H) x 72.39 cm (W) x 101.75 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.2 in (H) x 21.26 in (W) x 33.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 13.2 cm (H) x 54.0 cm (W) x 86.2 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.4 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.0 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 35.04" (H) x 21.85" (W) x 6.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 89.0 cm (H) x 55.5 cm (W) x 17.15 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.991591 |
| Case Pack Cube (m) | 0.085 |
| Case Pack Weight (lb) | 25.388 |
| Case Pack Weight (kg) | 11.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 35.04" (H) x 21.85" (W) x 6.75" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 89.0 cm (H) x 55.5 cm (W) x 17.15 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Requeridos |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|