SWADDLES
SM 12L ALL SEASON 1PK DREAM WAVE STG1
17384-075-000-04-R
SWADDLES
17384-075-000-04-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 meses |
| Style Number | 17384 |
|---|---|
| Version Number | 17384-075 |
| Material | 17384-075-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451173842 |
| Item UPC | 074451173842 |
| Color | NATA |
| Fashion | DREAM WAVE |
| Platform | All Season |
| Material Summary | 100% Algodão |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 21.0" (H) x 12.5" (W) x 0.75" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.34 cm (H) x 31.75 cm (W) x 1.9 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.359 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.163 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 5.6" (W) x 1.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 14.22 cm (W) x 4.83 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.32823 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.86 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.3 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 6.5" (W) x 8.46" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 16.5 cm (W) x 21.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|