SOOTHERS
BE SEA DREAMS SEAHORSE SOOTHER_YELLOW
17400-000-000-06-R
SOOTHERS
17400-000-000-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 17400 |
|---|---|
| Version Number | 17400-000 |
| Material | 17400-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | SOUND MACHINES |
| SubCategory | SOOTHERS |
| EAN | 0074451174009 |
| Item UPC | 074451174009 |
| Color | AMARELO |
| Material Summary | 50% Plástico, 35% Tecido, 15% Metal |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 9.06" (H) x 5.91" (W) x 4.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 23.0 cm (H) x 15.0 cm (W) x 12.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.528 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.24 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.04" (H) x 6.5" (W) x 4.13" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.5 cm (H) x 16.5 cm (W) x 10.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.046653 |
| Case Pack Cube (m) | 0.03 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.324 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.42 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.67" (H) x 12.48" (W) x 13.58" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 27.1 cm (H) x 31.7 cm (W) x 34.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|