SWADDLES
SM GL SEC SLEEP SYS WITH STRAP 1PK IVORY
17423-005-000-04-R
SWADDLES
17423-005-000-04-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 2 meses |
| Style Number | 17423 |
|---|---|
| Version Number | 17423-005 |
| Material | 17423-005-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451998599 |
| Item UPC | 074451998599 |
| Color | MARFIM |
| Material Summary | 93% Algodão, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 0.12" (H) x 8.74" (W) x 20.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 0.3 cm (H) x 22.2 cm (W) x 50.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.352 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.160 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 5.6" (W) x 1.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 14.22 cm (W) x 3.3 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.251666 |
| Case Pack Cube (m) | 0.007 |
| Case Pack Cube (cm) | 7126.4 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.662 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.21 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 6.3" (W) x 6.69" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 16.0 cm (W) x 17.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|