PLAY GYM
BE FE 4IN1 KICKIN TUNES MUSICAL MEADOW
17447-000-000-02-R
PLAY GYM
17447-000-000-02-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 17447 |
|---|---|
| Version Number | 17447-000 |
| Material | 17447-000-000-02-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451174474 |
| Item UPC | 074451174474 |
| Color | MULTICOR |
| Collection | Farm Explorers |
| Material Summary | 55% Plástico, 40% Tecido, 5% Metal |
| Fill Material Summary | 75% Preenchimento de poliéster, 20% Espuma, 5% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 17.72" (H) x 33.46" (W) x 26.77" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 45.0 cm (H) x 85.0 cm (W) x 68.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.21 in (H) x 33.5 in (W) x 26.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.16 cm (H) x 85.09 cm (W) x 67.6 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.19 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.45 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 17.13" (H) x 23.23" (W) x 4.21" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 43.5 cm (H) x 59.0 cm (W) x 10.7 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.101071 |
| Case Pack Cube (m) | 0.059 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.164 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.62 |
| Case Pack Dimensions (in) | 17.6" (H) x 8.66" (W) x 23.82" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 44.7 cm (H) x 22.0 cm (W) x 60.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|