BOOSTERS & CTHC
BS POP N SIT CABANA SEAT W CANOPY OAT
17543-190-000-02-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Evergreen)

| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 36 meses |
|---|
| Style Number | 17543 |
|---|
| Version Number | 17543-190 |
|---|
| Material | 17543-190-000-02-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Category | MEALTIME |
|---|
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
|---|
| EAN | 0074451997394 |
|---|
| Item UPC | 074451997394 |
|---|
| Color | AVEIA |
|---|
| Material Summary | 60% Metal, 30% Plástico, 10% Tecido |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 15.35" (H) x 13.78" (W) x 17.72" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 39.0 cm (H) x 35.0 cm (W) x 45.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 15.55 in (H) x 6.89 in (W) x 6.5 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 17.5 cm (W) x 16.5 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 4.07 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 1.850 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.75" (H) x 7.09" (W) x 6.73" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 40.0 cm (H) x 18.0 cm (W) x 17.1 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.003247 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.028 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 28408.8 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 9.834 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.47 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 16.54" (H) x 7.48" (W) x 14.02" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 42.0 cm (H) x 19.0 cm (W) x 35.6 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | - AT
- AU
- BE
- CA
- DE
- ES
- FR
- GB
- IE
- IT
- MX
- NZ
- PL
- US
|
|---|
Products in this grouping
6 products