PLAY GYM
BS POP ROSY RAINFOREST FOLDAWAY GYM
17556-000-000-01-R
PLAY GYM
17556-000-000-01-R
| Gender | Fêmea |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 17556 |
|---|---|
| Version Number | 17556-000 |
| Material | 17556-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451175563 |
| Item UPC | 074451175563 |
| Color | ROSA |
| Material Summary | 70% Tecido, 20% Plástico, 10% Metal |
| Fill Material Summary | 100% Poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 22.8" (H) x 37.01" (W) x 37.01" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 57.91 cm (H) x 94.0 cm (W) x 94.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 18.0 in (H) x 6.75 in (W) x 6.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 45.72 cm (H) x 17.15 cm (W) x 17.15 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.112 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.960 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.0" (H) x 6.75" (W) x 6.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 45.72 cm (H) x 17.15 cm (W) x 17.15 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.474886 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.86 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.3 |
| Case Pack Dimensions (in) | 18.0" (H) x 6.75" (W) x 6.75" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 45.72 cm (H) x 17.15 cm (W) x 17.15 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 2 AA Alcalino Baterias Necessárias (Não incluso) |
| Battery 1 Included | Não incluso |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alcalino |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|