PLAY GYM
BS ROWDY RAINFOREST STOW_N_GO BALL PIT
17560-000-000-02-R
PLAY GYM
17560-000-000-02-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 meses |
| Style Number | 17560 |
|---|---|
| Version Number | 17560-000 |
| Material | 17560-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451175600 |
| Item UPC | 074451175600 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 60% Tecido, 18% Plástico, 20% Metal, 2% Fibra de vidro |
| Assembled Dimensions (in) | 11.81" (H) x 31.5" (W) x 31.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 80.0 cm (W) x 80.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 12.6 in (H) x 14.37 in (W) x 4.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 36.5 cm (W) x 10.4 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.181 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.537 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.52" (H) x 14.29" (W) x 4.13" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 31.8 cm (H) x 36.3 cm (W) x 10.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.944402 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.378 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.99 |
| Case Pack Dimensions (in) | 14.72" (H) x 8.58" (W) x 12.91" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 37.4 cm (H) x 21.8 cm (W) x 32.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|