BABY GIFT SET
BS MINI MORNING COMMUTE GIFT SET
17641-000-000-06-R
BABY GIFT SET
17641-000-000-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 meses |
| Style Number | 17641 |
|---|---|
| Version Number | 17641-000 |
| Material | 17641-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY GIFT SET |
| EAN | 0074451176416 |
| Item UPC | 074451176416 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 90% Plástico, 10% Tecido |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 6.5" (H) x 4.72" (W) x 2.76" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.5 cm (H) x 12.0 cm (W) x 7.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.583 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.265 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.04" (H) x 11.02" (W) x 2.56" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.5 cm (H) x 28.0 cm (W) x 6.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.773471 |
| Case Pack Cube (m) | 0.022 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.874 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.67 |
| Case Pack Dimensions (in) | 11.22" (H) x 10.43" (W) x 11.42" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 28.5 cm (H) x 26.5 cm (W) x 29.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 3 AAA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 400 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|