SWADDLES
SM 12L MUSLIN ORIGINAL 2PK CASHEW CREAM
17778-000
SWADDLES
17778-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 meses |
| User Weight Range (lb) | 7 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 6 kg |
| Style Number | 17778 |
|---|---|
| Version Number | 17778-000 |
| Material | 17778-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | NATA |
| Platform | Muslin |
| Material Summary | 100% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 21.0" (H) x 12.5" (W) x 0.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.34 cm (H) x 31.75 cm (W) x 0.64 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.594 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.270 |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|