BOUNCER
BS DB PRINCESS ROYAL BLOOMS BOUNCER
17951-013-000-02-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Evergreen)

| Gender | Fêmea |
|---|
| User Age Group | Infant |
|---|
| User Age Range | 0 - 6 meses |
|---|
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
|---|
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
|---|
| Style Number | 17951 |
|---|
| Version Number | 17951-013 |
|---|
| Material | 17951-013-000-02-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Partnership | Disney Baby™ |
|---|
| Category | SEATS |
|---|
| SubCategory | BOUNCER |
|---|
| EAN | 0074451179516 |
|---|
| Item UPC | 074451179516 |
|---|
| Color | ROSA |
|---|
| Platform | Vibrating Bouncer |
|---|
| Material Summary | 69% Metal, 16% Plástico, 15% Tecido |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 20.28" (H) x 18.5" (W) x 21.65" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 51.5 cm (H) x 47.0 cm (W) x 55.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 5.874 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 2.670 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 3.35" (W) x 20.08" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 8.5 cm (W) x 51.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.202562 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.034 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 10.347 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.703 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 21.06" (H) x 7.48" (W) x 13.19" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 53.5 cm (H) x 19.0 cm (W) x 33.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Requeridos |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | - AT
- BE
- CA
- CN
- DE
- ES
- FR
- GB
- IE
- IT
- JP
- MX
- PL
- US
|
|---|
Products in this grouping
2 products