ROCKER
2_IN_1 BOUNCER ROCKER GRAY GEO US/CA
1973-000
ROCKER
1973-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 meses |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 1973 |
|---|---|
| Version Number | 1973-000 |
| Material | 1973-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | CINZA |
| Material Summary | 57.5% Metal, 25.5% Plástico, 17% Tecido |
| Assembled Dimensions (in) | 19.29" (H) x 15.75" (W) x 27.17" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 40.0 cm (W) x 69.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 15.75 in (W) x 29.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 40.0 cm (W) x 75.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.522 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.51 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 1 C Alcalino Baterias Necessárias () |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alcalino |