GATES
2_IN_1 SIMPLE TO SECURE STAIRWAY N HALLW
27054-000-000-01-R
GATES
27054-000-000-01-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 meses |
| Style Number | 27054 |
|---|---|
| Version Number | 27054-000 |
| Material | 27054-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0012914270547 |
| Item UPC | 012914270547 |
| Color | BRANCO |
| Material Summary | 95% Metal, 5% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 27.95" (H) x 41.97" (W) x 1.85" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 71.0 cm (H) x 106.6 cm (W) x 4.7 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 26.61 in (H) x 1.85 in (W) x 23.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 67.6 cm (H) x 4.7 cm (W) x 59.2 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.314 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.870 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 27.02" (H) x 23.02" (W) x 2.05" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 68.63 cm (H) x 58.47 cm (W) x 5.21 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.73791 |
| Case Pack Cube (m) | 0.021 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.422 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.828 |
| Case Pack Dimensions (in) | 27.02" (H) x 23.02" (W) x 2.05" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 68.63 cm (H) x 58.47 cm (W) x 5.21 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|