BABY BOX TOY
BE OCTOPLUSH MUSICAL TOY
30933-000-000-06-R
BABY BOX TOY
30933-000-000-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 meses |
| Style Number | 30933 |
|---|---|
| Version Number | 30933-000 |
| Material | 30933-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451309333 |
| Item UPC | 074451309333 |
| Color | AZUL |
| Material Summary | 85% Tecido, 10% Plástico, 5% Metal |
| Fill Material Summary | 100% Preenchimento de poliéster |
| Assembled Dimensions (in) | 5.5" (H) x 9.7" (W) x 9.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 13.97 cm (H) x 24.64 cm (W) x 24.64 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.337 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.153 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.74" (H) x 8.82" (W) x 6.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.2 cm (H) x 22.4 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.963508 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.632 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.56 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.46" (H) x 9.25" (W) x 21.26" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 21.5 cm (H) x 23.5 cm (W) x 54.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Requeridos |
| Battery Summary | 2 AA Baterias Necessárias (Apenas para demonstração) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Apenas para demonstração |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|