BABY BOX TOY
BS SIT N SEE FLOOR MIRROR_SAFARI
52035-000
BABY BOX TOY
52035-000
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 meses |
| Style Number | 52035 |
|---|---|
| Version Number | 52035-000 |
| Material | 52035-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 70% Tecido, 30% Plástico |
| Fill Material Summary | 50% Espuma PEVA (Espuma de Poliuretano), 50% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 7.68" (H) x 10.8" (W) x 6.9" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.5 cm (H) x 27.43 cm (W) x 17.53 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 9.06 in (H) x 1.18 in (W) x 11.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 23.0 cm (H) x 3.0 cm (W) x 28.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.374 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.17 |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|