SWADDLES
SM 12L ORIGINAL LG 3PK SUPERSTAR STG1
54153-000-01P-04-R
SWADDLES
54153-000-01P-04-R
| Gender | Macho |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 3 - 6 meses |
| User Height Range (in) | 0 - 30 in |
| User Height Range (cm) | 0 - 76 cm |
| User Weight Range (lb) | 14 - 18 lb |
| User Weight Range (kg) | 6 - 8 kg |
| Style Number | 54153 |
|---|---|
| Version Number | 54153-000 |
| Material | 54153-000-01P-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914541531 |
| Item UPC | 012914541531 |
| Color | AZUL |
| Fashion | SUPERSTAR |
| Platform | Original Swaddle |
| Material Summary | 100% Algodão |
| Assembled Dimensions (in) | 25.5" (H) x 13.5" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 64.77 cm (H) x 34.29 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.22 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.1 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 4.83 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.455849 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.928 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.24 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.58" (W) x 8.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.8 cm (W) x 22.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|