SWADDLES
SWMBI ORIGINAL 3PK 0_3M_LADY BUG
59113-000-000-04-R
SWADDLES
59113-000-000-04-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 meses |
| User Height Range (in) | 0 - 26 in |
| User Height Range (cm) | 0 - 66 cm |
| User Weight Range (lb) | 7 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 6 kg |
| Style Number | 59113 |
|---|---|
| Version Number | 59113-000 |
| Material | 59113-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914591130 |
| Item UPC | 012914591130 |
| Color | ROSA |
| Fashion | LADY BUG PICNIC |
| Platform | Original Swaddle |
| Material Summary | 100% Algodão |
| Assembled Dimensions (in) | 21.0" (H) x 12.5" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.34 cm (H) x 31.75 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.33 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.15 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.97" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.4619 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.576 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.08 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.58" (W) x 9.02" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.8 cm (W) x 22.9 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|