PLUSH SOOTHERS
PORTABLE SLUMBER BUDDIES PENGUIN
6953-000-000-01-E
PLUSH SOOTHERS
6953-000-000-01-E
| User Age Group | Child |
|---|---|
| User Age Range | 0 - 60 meses |
| Style Number | 6953 |
|---|---|
| Version Number | 6953-000 |
| Material | 6953-000-000-01-E |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SOUND MACHINES |
| SubCategory | PLUSH SOOTHERS |
| EAN | 0012914069530 |
| Item UPC | 012914069530 |
| Color | CINZA |
| Assembled Dimensions (in) | 5.5" (H) x 4.0" (W) x 2.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 13.97 cm (H) x 10.16 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.264 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.12 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 4.25" (H) x 2.75" (W) x 6.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 10.8 cm (H) x 6.99 cm (W) x 15.24 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.040582 |
| Case Pack Cube (m) | 0.001 |
| Case Pack Weight (lb) | 0.33 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.15 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.25" (H) x 2.75" (W) x 6.0" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 10.8 cm (H) x 6.99 cm (W) x 15.24 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|