BABY PLASTIC PEG
BS OBALL RATTLE N ROLL BUGGIE TOY
81558-000-JPN-06-R
BABY PLASTIC PEG
81558-000-JPN-06-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 meses |
| Style Number | 81558 |
|---|---|
| Version Number | 81558-000 |
| Material | 81558-000-JPN-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451815582 |
| Item UPC | 074451815582 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 96% Plástico, 4% Metal |
| Assembled Dimensions (in) | 3.7" (H) x 3.4" (W) x 4.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 9.4 cm (H) x 8.64 cm (W) x 11.43 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.242 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.11 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.2" (H) x 5.63" (W) x 3.4" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 18.3 cm (H) x 14.3 cm (W) x 8.64 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.296451 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.127 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.967 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.3" (H) x 7.4" (W) x 16.1" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 10.92 cm (H) x 18.8 cm (W) x 40.89 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|