BABY PLASTIC PEG
BS RATTLE N SHAKE BARBELL TOY_GREEN
8188-000-000-48-R
BABY PLASTIC PEG
8188-000-000-48-R
| Gender | Unissex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 meses |
| Style Number | 8188 |
|---|---|
| Version Number | 8188-000 |
| Material | 8188-000-000-48-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451081888 |
| Item UPC | 074451081888 |
| Color | MULTICOR |
| Material Summary | 100% Plástico |
| Assembled Dimensions (in) | 1.2" (H) x 5.1" (W) x 2.4" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 3.05 cm (H) x 12.95 cm (W) x 6.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.9" (H) x 3.7" (W) x 1.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.07 cm (H) x 9.4 cm (W) x 2.79 cm (L) |
| Case Pack QTY | 48.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.857136 |
| Case Pack Cube (m) | 0.024 |
| Case Pack Weight (lb) | 6.952 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.16 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.9" (H) x 12.8" (W) x 13.0" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.61 cm (H) x 32.51 cm (W) x 33.02 cm (L) |
| Number Of Inners | 12.0 |
| Units Per Inner | 4.0 |
| Inner Description | 12 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Não requerido |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|