SWING-TRAVEL
ING SNG PORTABLE SWING BOUT_BELLA TEDDY
11023-000-00C-02-R
SWING-TRAVEL
11023-000-00C-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 månader |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 11023 |
|---|---|
| Version Number | 11023-000 |
| Material | 11023-000-00C-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451110236 |
| Item UPC | 074451110236 |
| Color | GRÅ |
| Fashion | BELLA TEDDY |
| Collection | Boutique |
| Platform | Swing 'n Go |
| Material Summary | 60% Metall, 32% Plast, 8% Polyester |
| Fill Material Summary | 100% Polyester fyllning |
| Assembled Dimensions (in) | 25.6" (H) x 21.5" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.02 cm (H) x 54.61 cm (W) x 78.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.0 in (H) x 23.2 in (W) x 9.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 71.12 cm (H) x 58.93 cm (W) x 22.9 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.58" (H) x 22.13" (W) x 7.87" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.5 cm (H) x 56.2 cm (W) x 20.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.041423 |
| Case Pack Cube (m) | 0.086 |
| Case Pack Weight (lb) | 27.236 |
| Case Pack Weight (kg) | 12.38 |
| Case Pack Dimensions (in) | 22.68" (H) x 14.02" (W) x 16.54" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 57.6 cm (H) x 35.6 cm (W) x 42.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 4 D Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 260.0 |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | D |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|