BOUNCER
BS BOUNCER_HAPPY SAFARI
11508-000-000-04-R
BOUNCER
11508-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 11508 |
|---|---|
| Version Number | 11508-000 |
| Material | 11508-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451115088 |
| Item UPC | 074451115088 |
| Color | FLERFÄRGAD |
| Fashion | HAPPY SAFARI |
| Collection | Taggies |
| Platform | Vibrating Bouncer |
| Material Summary | 60% Metall, 25% Plast, 15% Polyester |
| Fill Material Summary | 90% Polyester fyllning, 10% Skum |
| Assembled Dimensions (in) | 20.47" (H) x 17.13" (W) x 22.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 51.99 cm (H) x 43.51 cm (W) x 57.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.828 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.740 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 20.08" (W) x 3.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 51.0 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.278538 |
| Case Pack Cube (m) | 0.065 |
| Case Pack Cube (cm) | 64521.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 22.792 |
| Case Pack Weight (kg) | 10.36 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.06" (H) x 13.19" (W) x 14.17" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 53.5 cm (H) x 33.5 cm (W) x 36.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 3 C Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|