BOUNCER
ING SMART BOUNCE BOUNCER_BRADEN
11542-000
BOUNCER
11542-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 11542 |
|---|---|
| Version Number | 11542-000 |
| Material | 11542-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| Color | GRÅ |
| Fashion | BRADEN |
| Platform | SmartBounce Automatic Bouncer |
| Material Summary | 60% Metall, 27% Plast, 13% Tyg |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 25.98" (H) x 22.64" (W) x 29.13" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.99 cm (H) x 57.51 cm (W) x 73.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.194 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.27 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 3 C Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |