BABY BOX TOY
BE 4IN1 MIX N ROLL TOY WALKER
12045-000-000-02-R
BABY BOX TOY
12045-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12045 |
|---|---|
| Version Number | 12045-000 |
| Material | 12045-000-000-02-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451120457 |
| Item UPC | 074451120457 |
| Color | FLERFÄRGAD |
| Material Summary | 90% Plast, 5% EVA (etylenvinylacetat), 5% Metall |
| Assembled Dimensions (in) | 16.65" (H) x 28.94" (W) x 19.49" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 42.29 cm (H) x 73.51 cm (W) x 49.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 6.3 in (H) x 28.94 in (W) x 19.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 16.0 cm (H) x 73.51 cm (W) x 49.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.138 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.790 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.9" (H) x 18.8" (W) x 6.6" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 42.93 cm (H) x 47.75 cm (W) x 16.76 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.684021 |
| Case Pack Cube (m) | 0.076 |
| Case Pack Cube (cm) | 76003.018 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.544 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.52 |
| Case Pack Dimensions (in) | 17.3" (H) x 13.9" (W) x 19.29" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 43.94 cm (H) x 35.3 cm (W) x 49.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 3 AA Batterier krävs (Endast för demo) |
| Battery 1 Brand | GPI |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 1000 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Endast för demo |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | GPI International Limited |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 17.2 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|