ROCKER
ING ROCKING SEAT_CUDDLE LAMB
12118-000
ROCKER
12118-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 12118 |
|---|---|
| Version Number | 12118-000 |
| Material | 12118-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | GRÅ |
| Fashion | CUDDLE LAMB |
| Platform | Rocking Seat |
| Material Summary | 65% Metall, 22% Plast, 13% Tyg |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 30.0" (H) x 18.5" (W) x 30.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 76.2 cm (H) x 46.99 cm (W) x 77.98 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 15.0 in (H) x 18.5 in (W) x 30.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 38.1 cm (H) x 46.99 cm (W) x 78.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.084 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.22 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 3 C Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |