BABY BOX TOY
BS HUG A BYE BABY ELEPHANT TOY
12498-000-000-06-R
BABY BOX TOY
12498-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12498 |
|---|---|
| Version Number | 12498-000 |
| Material | 12498-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451124981 |
| Item UPC | 074451124981 |
| Color | FLERFÄRGAD |
| Material Summary | 70% Tyg, 25% Plast, 5% Metall |
| Fill Material Summary | 100% Polyester fyllning |
| Assembled Dimensions (in) | 8.66" (H) x 6.3" (W) x 4.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 22.0 cm (H) x 16.0 cm (W) x 12.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.506 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.23 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.21" (H) x 6.54" (W) x 4.8" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.4 cm (H) x 16.6 cm (W) x 12.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.168953 |
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.082 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.31 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.8" (H) x 13.7" (W) x 15.04" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 24.9 cm (H) x 34.8 cm (W) x 38.2 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 3 AAA Batterier krävs (Endast för demo) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Endast för demo |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|